Ze dne: 10.6. 2008

Vyrovnávání tělesného metabolismu

....podzimní únava není nutná...

Jakákoliv chemická látka zavedená do těla, narušuje jeho komunikační systém a blokujeme se tím normální proudění energie. Abychom byli v podzimním období v rovnováze, je třeba myslet na správný životní styl již nyní na počátku léta. Nyní je třeba vytvbořit si bezpečné rodinné a přátelské zázemí a načerpat maximum nových sil.

Až budeme prožívat podzim, který nám nabízí udržovat v harmonii následující meridiány, budeme v rovnováze: 1/meridián plic - doba největší aktivity: 3:00-5:00 hodin. 2/ meridián tlustého střeva - doba největší aktivity: 5:00-7:00 hodin.

Řídící meridián je aktivní po celých 24 hodin celý rok a jeho rovnováha zrcadlí schopnost vládnout svému životu. Vede od kříže páteří vzhůru, přes hlavu a dolů po obličeji přes nos, pod nímž končí u horního rtu, vnitřní bod leží hned za horními řezáky. Jeho polarita je neutrální.

Meridián početí začíná v perineu mezi análním otvorem a genitáliemi, stoupá středem po přední straně těla k bodu a špičce jazyka. Jeho polarita je neutrální . Je aktivní po celých 24 hodin po celý rok. Jeho harmonie se projeví tvořivým výrazem člověka v každém směru.

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz