Ze dne: 8.12. 2011

Planety nemají vinu ani zásluhu na tom, jaký život žijeme.

Je třeba vynaložit vlastní úsilí...

Jedná se o lidský psychologický a symbolický pohled na pohyb planet. Astrologie může posloužit člověku k tomu, aby se na sebe sama podíval také z jiného úhlu pohledu, než jak je ze setrvačnosti zvyklý a mohl se tak lépe se sebou seznámit, k tomu nám astrologie nabízí pomocnou ruku, ale sama od sebe za nás nemůže hnout ani prstem.

Zvažujete-li "působení " lunárních sil a osobních planet v běžném denním životě na svou osobu, přihlédněte k aktuálnímu zdravotnímu stavu, k základnímu temperamentu, povahovým vlastnostem a stavu své mysli.
Mějme na mysli, že čím dále je člověk na cestě k sebeuvědomění, tím méně vnímá lunární a další cykly přecitlivěle a tudíž pro něj nežádoucím způsobem a dokáže sebe sama harmonizovat.

Dnes prochází Luna znamením Býka a tak ve všeobecném pohledu můžeme užít informaci, že je zde v povýšení, představuje princip mateřství a uvědomujeme-li si její projevy v nás, potom můžeme věnovat pozornost podstatě ženskosti a našeho přístupu k tomuto tématu. Z lunárních kořenů vyrůstá naše emocionální osobnost, zde si můžeme uvědomit, jak pracuje naše podvědomá mysl pocitů. Luna patří do mentální triády s Merkurem a Neptunem.
Luna v Býku v dorůstající fázi může ponoukat například k nárustu sebevědomí, uvědomíme si intenzivnější vnímání chladu, doporučuje se zaměřit pozornost na takzvaně vedlejší nebo méně důležté věci. Je třeba emocionální disciplína v oblasti podpisu smluv, obchodu, plánování rozpočtu a financí a dávání závazných slibů. Uvědomit si téma vytrvalosti a jaký k ní máme vztah.

Přeji nalezení rovnováhy mezi materiálními potřebami a duchovními touhami
Zdena K.M. :-)

"Buď se učiníme šťastnými, nebo nešťastnými .
Úsilí, které na to vynaložíme, je stejné."
Carlos Castaneda - 1925-2000, spisovatel

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz