Ze dne: 7.2. 2012

ÚPLNĚK

Příležitost ke změně

Úplněk - příležitost naučit se nastolit soulad mezi vědomím a nevědomím. Vždy, když cyklus Slunce-Luna vrcholí = úplněk, si můžeme zřetelněji uvědomit, zda skutečně projevujeme a uspokojujeme své city nebo ještě neumíme jasně pojmenovat, co skutečně cítíme. Než nastane novoluní, můžeme si do té doby uvědomit, co jsme připraveni změnit a s novoluním začít, protože o novoluní jsou citlivost a vědomí silněji propojeny a je proto vhodný čas pro předem uvážený začátek. Co nedokážeme formulovat sobě, nedokážeme dát otevřeně najevo ani okolí. Uvolněný citový projev nezaměňovat za dětinskost – přehnané používání zdrobnělin, z jakéhokoli důvodu unikání do nemocí, potřeba nepřiměřěně dlouhého spánku – ( "malé děti potřebují přeci hodně spát", to říkala i maminka a babička :-) ) , lítostivost, urážlivost, náladovost atd… - vždy je příležitost přijmout výzvu a citový život si jasněji ( úplňkově) uvědomit. Skutečný pokrok může nastat, až potřebu změny budeme sami intenzivně cítit a potřebovat.

Uvědomit si, zda jsme skutečně rádi tím, kým jsme -  nebo zda přijetí sebe sama zatím ještě nenastalo. Jakmile se nás dotýká, že nám okolí nedává pozornost v takové míře, v jaké se pozornost dává malým dětem, nadešel čas začít se o sebe starat tak nejlépe, jak to v danou chvíli dokážeme a neočekávat, že nám naše okolí bude suplovat rodiče. Nakonec očekávat to můžeme, ale vede to jenom k dalším problémům.  

Což takhle být tou nejlepší matkou i otcem sami sobě, přesně podle svých potřeb.

Takže dobrá zpráva. Vhodný čas začít se osvobozovat od ublíženého přecitlivělého dítěte v sobě a začít pracovat na vytváření člověka se zdravým cítěním.

Mít někoho rád neznamená mu všechno dovolit, jako rozmazlenému dítěti.

Úplněk velmi často významně osvítí problémy s rodiči, které doposud nejsou zvládnuty. Průvodním jevem je přehrávání problémů s rodiči a očekávání od partnera rodičovské chování. Očekáváme, že nám  mnohé projde bez ohledu na náš aktuální věk? - je čas na změnu.

Nemáte tyto projevy chování ? – gratuluji a užívejte si život mezi dospělými, kteří jsou citliví, vnímaví, vyrovnaní a smíření s rodiči, do jejichž rodiny se narodili.

Přeji krásné prožití úplňkových dnů, kdy vás již nerozčiluje obraz vašich rodičů a tím, jak se svými náladami a pocity zacházíte si neubližujete a umíte spojit duchovní a psychické :-))

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz