Ze dne: 16.5. 2012

Novoluní 21.5.2012 0:49 h SEČ

do  novoluní 19.6.2012 16h SEČ

Novoluní předchází 18.5. – aspekt Merkur konjunkce Černá Luna na 17° Býka - nabízí  příležitost uvědomit si, zda a jak máme nastolenou rovnováhu mezi materiálními potřebami a duchovními touhami -  mnohé zde pro sebe můžeme udělat a záleží pouze na nás, zda jsme schopni nebo  ochotní. Vstřícných lidí, ochotných nám s tímto tématem pomoci se ukáže dostatek. 

 

Slunce/Luna – 1.° Blíženci – upřímností a schopností se  citlivě účastnit konkrétního rozhovoru a vyjádřením stanoviska bez výmluv a uhýbání, můžeme významně posunout vývoj našich vztahů směrem k nalezení toho, co ve vztazích hledáme. Otáčet se zády nebo se jakkoli vymlouvat, situaci neprospěje. Uvědomte si také vztah astrologický dům, ve kteém novoluní proběhne, v souvislosti s osobní fází  slunečního roku.

Již. uzel Blíženci – nadešel čas uvědomit si eventuelní mělkost svých citů,  proč se trestáme a za co – je příznivý čas pro uvědomění a nápravu.

Severní uzel Střelec – není důležité, co se v minulosti stalo, ale jak se k důsledkům postavíme a zda si uvědomujeme své motivace. Není důležité, zda jsme vyhráli nebo prohráli, ale JAK jsme hráli.

Dlouhodobější aspekty stále ještě probíhají a tak nyní věnujme pozornost také opozici Marz/Chiron.

Marz opozice Chiron – přiznat si, co nám působí bolest a hledat lék. Na ose kterých našich  individuálních domů opozice probíhá.

Ve zlobě a ukřivděnosti, raněné pýše, neustále rozdírat staré rány, je velmi bláhové a silně destruktivní počínání. Útěky, odmítání, výmluvy, odtažitost svědčí především o nepřiznané zlobě a raněné pýše, bolesti, ke které jsme se připoutali a o velké potřebě lásky a pozornosti.

Někdo bolest přímo hýčká, nedbá, že v sobě vytváří velmi negativní energii. Udržováním si odstupu a citového manipulování a psychickým týránmí druhých lidí – sám sebe takový člověk trestá nejvíce, aniž si toho je vědom. Silné lidi neohrozí, přitáhne je k sobě na velmi krátkou dobu a slabým dává příležitost k posílení sebe samých a ubližuje tak především  sám sobě.

Marz nám dodává sílu uvědomit si v důsledku své možné agresivity, že se můžeme naučit uvádět hmotu do pohybu silou svého ducha a ne hrubými hmotnými nástroji. Bez přecitlivělosti se kolem sebe rozhlédněte, jaké svědectví o síle svého ducha lidé kolem vás a především my sami – vydáváme.

Dejte si do souvislosti  tuto opozici s konjunkcí tranzitujícího Merkura a Černé Luny. Pečlivě vnímejte události od  16. – 21.května.

 

Vyhýbáme se bolesti, místo abychom ji opravdově (léčivě) prožili.

Kdo ještě dost neprožil, je schopen přijímat pouze teorie.

Vážíme-li si života a sebe sama, vážíme si druhých lidí a projevujeme to činy.

Přeji hodně sil a lásky, potřebné k nahlédnutí do vlastní duše – je to pohled do zrcadla, které neobrací strany.

 

S láskou vaše Zdeňka Kavalová-Maixnerová

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz