Ze dne: 1.6. 2012

6. 6. 2012 - přechod Venuše přes sluneční disk

otevírá nám oči

 

a ukazuje jasně, s kým se cítíme milovaní a přijímaní. Ukáže jak pečlivěji volit bezpečnější cestu v mezilidských vztazích.

Venuše po osmi letech opět nabádá k větší harmonizaci našich životů.

Přechod proběhne za současné kvadratury Venuše/Mars a konjunkce Luna/Pluto.

Venuše/kvadratura Mars – připomíná, že neovládaná vášeň nás spoutává a zotročuje. Kvadratura nám dává příležitost rozeznávat ctnosti od nectností a podle toho se chovat. Uvědomit si souvislost mezi námi a vesmírem a jednat uvážlivě.

Luna coby zrcadlo přechodu Venuše přes Slunce v konjunkci s Plutem, nám dává příležitost si procítit a uvědomit jak realizujeme svou touhu po svobodě a tvůrčím žití. Z pocitu nejistoty  by se mohl u někoho projevit sklon ke komandování nebo si můžeme uvědomit  svou nespokojenost vyplývající ze zakládání si na tom, co uspokojuje ostatní. Přehnaně ochraňující matka nebo kdokoli v okolí, kdo se do této role dosadil, by mohl omezovat projev talentu. K tomu se může eventuelně uchýlit i muž se silným akcentem principu Raka, když uvidí vaši kreativitu, kterou se cítí ohrožován.

Celkovou náladu konstelace 6.6.vnímám jako možnost volit s větší vnitřní jistotou kvalitu namísto kvantity a uvědomit si nejmilovanější lidi v našem životě a nebrat lásku jako samozřejmost, kterou máme jednou pro vždy jistou.

Přeji krásně prožívané období naslouchání druhým, ocenění empatie, mírnosti, intuice a soucitu ve vztazích.

S láskou vaše Zdeňka Kavalová

 

-----------------------------------------------

Po prstencovém zatmění Slunce 20. května 212 nás čeká další zajímavý nebeský úkaz - 6. června 2012 budeme moci pozorovat Přechod  přes Slunce. Tento úkaz patří do série jediných dvou přechodů 21. století (první z nich se odehrál 8. června 2004 a u nás jsme jej mohli spatřit v celém průběhu). K dalšímu transitu Venuše dojde až v letech 2117 a 2125.  Nyní spatříme jen poslední čtvrtinu úkazu v časných ranních hodinách po východu Slunce. To bude vycházet (pro Prahu) ve 4 hodiny 54 minut letního času a 4. kontakt (okamžik úplného výstupu Venuše před slunečním kotoučem) nastane v 6 hodin 55 minut (ve výšce kolem 16° nad obzorem). Venuše bude sluneční kotouč opouštět z pravého horního okraje. Z téměř 7 hodin tohoto transitu se v České republice poslední dvě hodiny úkazu odehrají nad obzorem. Úkaz se dá klasifikovat jako druh zatmění, neboť přes sluneční kotouč přechází neprůsvitný kruhový objekt, který ovšem oproti Měsíci ani zdaleka Slunce nezakryje. Na obloze přes bezpečný filtr spatříme na slunečním kotouči malý temný kotouček, jehož úhlový průměr je přibližně 30x menší než sluneční. (Zdroj informací: http://www.astro.cz)

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz