Ze dne: 1.7. 2012

Úplněk 3.7.2012

 - můžeme začít prožívat vše, co nelze pochopit pouze instinkty a intelektem.

Intuice je náš první a nejdůležitější smysl na cestě životem a protože v čase „Raka“ dominuje instinkt, tak se ho můžeme učit přeměňovat na intuici. Intelekt následně obohacujeme intuicí.

 

Do 22.7.2012 prochází Slunce znamením Raka. Slunce ovládá především životní éter, který je nositelem životní síly. Ta se soustřeďuje ve slezině a je odtud převáděna do sluneční pleteně. O svou životní sílu je moudré se dobře starat.

Věnujte proto praktický zájem eventuelním poruchám trávení, zadržování vody v těle nebo chudokrevnosti. Nevymlouvejte se na vysoké venkovní teploty a náročnějšípočasí – ne každému v těchto dnech otékají nohy a dochází k zadržování vody v těle J

Slunci věnujeme pozornost při zdravotních potížích především u mužů a u žen sledujeme také Lunu, která soustřeďuje sluneční sílu v horoskopech žen.

Úplněk 3.7.2012 v postavení Luny v konjunkci s Plutem v opozici se Sluncem upozorňuje na zažívací potíže zejména z překyselení organismu, který se sám od sebe nepřekyselí. K zadržování vody v těle - voda má paměť a v otocích jsou uložené informace. Zažívací potíže – co jsem musel/a nerad polknout a nemohu to strávit?

Aktuální zdravotní stav je přirozeným důsledkem našich předchozích svolení žít proti své přirozenosti.

K takovému svolení nás v žádném případě nemůže nikdo donutit.

Přeji krásně prožitý měsíc červenec - Zdeňka Kavalová 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Luna konjunkce Pluto v opozici na Slunce -  snaha potlačit komplexy a mocenské touhy nemusí u každého nutně vyústit do záhuby, možný je i úspěch.  Záležet bude na tom, co je uloženo v osobním i kolektivním nevědomí.

Intelekt – rozum, schopnost myšlení a racionálního poznání.

Instinkt – Instinkt (z lat. instinguo, pobídnout, podnítit) může znamenat stereotypní, nutkavé a přitom účelné chování, které není výsledkem učení ani zkušenosti. Schopnost tušit věci, které nejsou smysly poznatelné, například hrozící nebezpečí.

Intuice – schopnost vnímat a podvědomě vyhodnocovat různé nenápadné nebo skryté skutečnosti a souvislosti. Tušení, poznání vnuknutím.

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz