Ze dne: 17.2. 2002

Postavení planet ve znameních zvěrokruhu - 2

Luna

LUNA


Beran
jedná z pocitu nejistoty, reaguje v závislosti na okamžité emoci a náladě. Být všude první, chce být považována za Individualitu, klid je prokletím, hledá vzrušení.

Býk
hledání soudržnosti, pragmatické orientování. Hmatatelné hodnoty spíže nežli abstraktní. Obtížná je náhlá změna. Smyslové vnímání menší než smyslné. Méně vnímavá. Citové uspokojení z fyzického světa, komfort.

Blíženci
postoj k životu ovlivňován touhou po dosažení poznání v mnoha oblastech zájmů. Chce být obdivována za to, že ví, jak na to. Povrchnost, nedostatek soudržnosti myšlení. Osobní citové soudy jsou často chybné pro svoji logiku a racionalitu. Nechce se dát přitisknout ke zdi.

Rak
aktivity v omezené sféře a zde se plně a bohatě vyjadřuje. Situace a lidi posuzuje s pudovým odporem podle povahy zkušenosti z minula. Obtížně se vyrovnává s prvky za hranicemi této zkušenosti. Zážitky z dětství a vztah k matce jsou vzorcem chování pro zbytek života. Za něco bojovat, horovat, fandit.

Lev
silný osobní magnetismus, z něj může pramenit samolibost, arogance, ješitnost. Největší hodnotu má její pověst. Chce být obdivována. Okouzlující, vemlouvavá, přesvědčivá. Záchvaty velkorysosti, nespoří, vše musí být prvni kvalita.

Panna
striktně dodržuje vzorce chování založené na logických a morálních důvodech. Prudérní. Detail, drobnost, čistota, technika. Často má vrozenou nedůvěru ke svým emocím a není ochotna jim dát volný průchod. Hledá v životě řád a jak jednat podle plánu. Staropanenské, kritické chování, obavy dohání až na uměleckou formu.

Váhy
extrémně citlivá na názor okolí na ni. Je si vědoma, že je posuzována. Třídně uvědomělá, oportunistická ve výběru přátel. Chce, aby vše šlo hladce. Děsí se hrubostí, drsných stránek života i lidí. Promítá si do lidí své ideály.

Štír
kontrola nad emocemi. Hledá emocionální zkušenosti v mezilidských vztazích. K těm, co miluje je majetnická, žárlivá. Zřídka projeví hloubku citu. Pyšná na to, že nikdo nezná bouřlivé hlubiny její osobnosti. Citlivější nežli smyslnější. V sexu se zabývá hledáním svého doplňku nebo se zcela ztratí v aktu samotném. Připravuje pomstu po mnoho let.

Střelec
problém pňzpůsobení, vyrovnání a srovnání se životem. Touha po svobodě fyzické i mentální. Omezení ji zahání do ohrady, z které utíká. Přátelská k lidem, nevnímá jejich zvláštní rozdíly nebo potřeby. Nezdržuje se s detaily a nedává je do dlouhodobých plánů. Má ráda, když lidi mentálně stimuluje nebo pobuřuje. Sklon k hazardu se zdravím, s kariérou nebo v materiální rovině.

Kozoroh
ospravedlňuje se v očích společnosti. Chce si zasloužit schválení a souhlas a ocenění. To ji dává vědomí, že je hodna být milována. Hledá konkrétní formu, jak získat společenskou moc. Obětuje cokoliv nebo kohokoliv k dosažení cíle. Účel světí prostředky, chce mít pocit, že je potřebná.

Vodnář
city zabarvené společenským vědomim. Závislá na citech společnosti. Je to maskování jejího strachu se do něčeho emocionálně "zamotat". Vyhnout se vztahům. Stane-li se součástí celku, je to spíže snaha hledat bezpečí v množství. Emoce intelektuálně zkoumá, raději pozoruje, nežli by se zapojila. "Neosobní postoj". Považuje se za unikátní, výjimečnou.

Ryby
velmi často upravuje svůj život podle nadějí a doufání v lepší budoucnost. Extrémně senzitivní vůči kolektivní náladě. Přecitlivělá od psychiky až k alergii. často hluboce otrávená sými vlastními podmínkami. Okázalá mučednice. Sklon žít za někoho jiného. Odráží city a nálady druhých, nachází v tom východisko. Vciťuje se do druhých, místo, aby situaci řešila.

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz