Ze dne: 25.2. 2013

Úplněk 25.2.2013

Dnešním úplňkem vrcholí události spojené s novoluním  ze dne 10.2.2013

Témata dnešního úplňku :

- Uvědomit si svá dominantní postavení vůči okolí a neztratit sebeúctu nebo respekt k hodnotám druhých lidí

- Když někdo chce, aby bylo vše podle něj, přijde odpor úměrný jeho tlaku.

- Dokázat posílit někoho, kdo to potřebuje

- Dojít ke shodě v tom, kdo komu co bude dávat

- Téma sexuální rovnováhy

- Nezradit sebe sama v důsledku ztráty sebeúcty

Zejména ženy s nativní Lunou ve znamení Panny, které sami sebe stále ještě vnímají se sníženou sebedůvěrou a svou úlohu v životě jako podřadnou, věří tomu, že jsou druhým lidem užitečné pouze svým rozumem. To je strach z projevení hlubokého citu. Muži, kteří nedovedou dát najevo svou potřebu ženy také jako dobré hospodyně, mají pocit, že do domácnosti stále jen přináší a žena neumí hospodařit.

Ponořit se do nitra nevědomí a vynést na denní světlo co skutečně potřebujeme.

V době úplňku obě světla svítí dnem i nocí.

Ochraňme sami sebe před záplavou pocitů, které by se nám mohly vymknout .

Rozpustit, co je třeba a připravit se na blížící se nový roční cyklus.

Saturn trinus Slunce nám pomáhá projít současným úplňkem bez ztráty nebo ohrožení pověsti. Bez ohledu na své nálady plnit to, co považujeme za dobré a správné.

Nepodlehnout záchvatu vidět cosi výjimečného v současném seskupení planet ve znamení Ryb. Je zde příležitost navázat kontakt s vyšším Já a uvědomit si, že rozvaha je ta lepší část odvahy. Jedná se o rychlé planety a tak po 21.3.2013 ve znamení zůstane pouze rozběžná konjunkce Neptun/Chiron a poté již opět direktní Merkur, který přejde 14.4.2013 do Berana. Proto hleďme v těchto dnech nenadělat spoušť, která by se těžko napravovala.

Úplňková Luna v kvadratuře na Jupitera dává příležitost mezi 23. – 27. 2. 2013 nepodlehnout zmateným pochybnostem, zda jsme skutečně spokojeni s tím, jak žijeme a nepodlehnout plýtvání energií a prostředky, vyplývající z potřeby rychle ukojit svou nespokojenost a pocit, že jsme málo zviditelnění. Je zde příležitost zjemnit své nižší vlastnosti. Dost často vidíme lidi, kteří mají pocit, že mají něčeho málo a všimněte si, že to jsou z větší části lidé, kteří stále ještě nedokáží přijímat a užívat ani to, co zrovna mají. Naše dobrá nálada může druhým lidem prospět a tak není nutné se cítit provinile, když je v našem okolí někdo nespokojený. Je to jeho nespokojenost, ne naše.

Lze očekávat také situace, které když zvládneme, tak si uvědomíme, že jsme měli nebo máme milující matku.

Přeji nám všem pěkný den a klidné svědomí, že jsme vykonali vše tak nejlépe, jak jsme mohli.

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz