Ze dne: 20.5. 2013

Slunce vstupuje do astrologického znamení - BLÍŽENCI

20.května 2013

ve 23 hodin 09 minut SELČ

 

Události života od novoluní 10. května 2013 jsme uváděli do chodu s potřebou proniknout do našich nevědomých pocitů a udržet si nejzákladnější stabilitu. Mnohé vlastní touhy a potřeby, jsme sice cítili jako důležité, ale přesto  jsme je v rámci udržení „klidu v rodině“ odkládali, a v minulých dnech jsme začali konečně s realizací…Zde je dobré si uvědomit „spouštěcí události a okolnosti, které nás k této nutnosti dovedly.“

V jaké míře a za pomoci jakých konkrétních událostí, jsme si uvědomili, že potřebujeme prožívat realisticky také prosté pozemské hodnoty, že je sice pěkné být užiteční a nápomocní druhým lidem, ale zanedbáváme-li sami sebe, potom uspokojení z našeho „pomáhání“ stává stále méně uspokojivým, než jak jsme si doposud namlouvali. Díky tomuto uvědomění, jsme mohli uvést do chodu mnohé, co jsme odkládali, a naše vstřícnost vůči druhým buď zaniká nebo přetrvá a stává se upřímnější.

Mír a stálost je přirozená touha, je však dobré pochopit všechny souvislosti, kterými se uvádíme do vztahů, zejména intimních.

Se vstupem Slunce do znamení Blíženců, se až do úplňku 25.5.2013  tato témata budou dostávat do popředí pozornosti.

Blíženci připomenou, že je povinností každého, vážit si sebe sama a neznehodnocovat život konáním, kterým ohrožujeme svou integritu.

Pohledem do Radixu, si uvědomíme, ve kterém „domu“ nepronášet raději povrchní soudy nebo za každou cenu mít navrch. Mohli bychom si přivodit ukončení i vztahů, o které stojíme, aniž si to mniohdy uvědomujeme. V současné době přecházíme z období slov a planých slibů, do několikaletého (z mého pohledu do jara 2023), období činů, za které neseme osobní odpovědnost a šťasten ten, kdo se o sebe dokáže postarat. O takové lidi bude zájem, protože druhým lidem prospěšný bude každý, kdo ví kdo je, a co k životu potřebuje a ovládá realizaci. Končí časy slibů – odchází období : když se sliby slibují, hlupáci se radují, aneb slíbený kožich nezahřeje,

Po mnoho let se ozývala slova, která nás probouzela - slova - a nyní je čas konkrétní spolupráce svobodných jedinců, kteří umí dosahovat synergického výsledku („1+1>2“.) Konec řečí a vytváření dojmu, co všechno se v nás skrývá ve stylu: kdybych já tak mohl ukázat, co v sobě mám – když nemůžeš, tak o tom nemluv.

 

Zkusme všímat si lidí, kteří nám jdou něčím na nervy. Ne abychom je soudili, ale právě proto, abychom to souzení, hodnocení a posuzování mohli odkládat a aby nám veškerá ta „duchovní“ namyšlenost nebránila vidět věci jasně.

 

Merkur, vládce znamení Blíženců je již od 15.května na průzkumu a nyní předá Slunci zprávu o stavu našich Blíženců, o tom, jak umíme zacházet se svými idejemi a vtisknout astrální látce svou vůli. Předává dojmy Luny a vytvoří strategii, kterou pošle Slunci. Připomíná, že abychom se mohli cítit méněcenní, musíme k tomu dát nejprve svůj souhlas a výmluvy, že jsme to nevěděli, jsou dost blíženecky začátečnické, a  - celkem k ničemu, když se nezačneme učit. Je to sám o sobě princip rozumu a schopnosti vnímat příčiny a následky.

 

Také Venuše, která nás již od 10.5. učí, že pouze zvládnuté emoce vedou k lásce a hlubšímu porozumění vztahům, prozkoumává naše Blížence a jakou zprávu podá přicházejícímu Slunci ona? Je třeba zlepšit komunikaci a zabránit dezinformování druhých lidí a lépe používat šestý smysl. Nemůžeme opravdově nic dát, dokud nevíme, kým jsme.

 

Jupiter nás v rozvoji školí již od června 2012 a než přejde do znamení Raka 26.6.2013, dovíme se z konkrétní kvality svého každodenního života, jak jsme na tom s velkorysostí, tolerancí, vhledem a jak jsme dokázali uplatnit snahu o naplnění života. Kamarádské vztahy a růst blahobytu jsou přirozenými důsledky naší spolupráce, soužití a toho, jak uvažujeme a konáme v souvislostech morálky, etiky a vyšších principů.

Jupitera přijímající člověk rozdává s hlubokým pocitem vděčnosti za vše, co obdržel.

Merkur, Venuše a Jupiter si spolu popovídají zejména silně ve dnech kolem 27.5.2013, což spustí Luna konjunkcí s Plutem.

Geniální nepřítel, který nás spolehlivě zničí je závislost.

 

Přeji nám všem krásně prožité dny s pocitem vděčnosti za vše, co jsme obdrželi

 

Zdeňka Kavalová-Maixnerová

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz