Ze dne: 24.6. 2013

Jupiter prochází znamením Raka

26.6.2013 -16.7.2014

Vnímej svůj dosavadní růst, čemu věříš a čím si dodáváš sebedůvěru.

Dříve než Jupiter přejde do další vývojové fáze, nejprve za sebou zavře dveře a někdy s nimi bude třeba pořádně prásknout, to u těch, kteří budou jakoby dohánět mnohé, co z dosavadních příležitostí nevyužili k posunu ve vědomí.

Jupiter představuje v astrologii archetyp růstu a očekávání pozitivní zpětné vazby.

Jaký řád v sobě nyní ustanovíme, takový vnitřní mír nalezneme a tak budeme prožívat svou duchovní povahu. Jupiterova láska nesoudí a nedává podmínky ani hranice.

Skrze Jupitera se učíme chápat pravou moc lásky.

Připomeňme si učivo 1. ročníku:

Jupiter v roli exoterního vládce znamení Střelce říká, že pravda má různé podoby.

Jupiter v roli esoterního vládce znamení Vodnáře říká - zvládám sebe sama a učím se žít, co od sebe chci.

Jupiter hierarchický vládce znamení Panny říká – je zde Řád – duševno je nadřazené hmotě a teprve v této fázi sebeuvědomění cítíme, že začínáme skutečně realizovat, co jsme vždy cítili.

Je zde výzva odložit řeči teoretické a vyčtené a svou každodenní praxí prokázat, že naší jedinou inspirací je být šťastní. Stále častěji se ohlašují lidé, kteří objednávají na konzultace a říkají, nechci horoskop ani karty, potřebuji si promluvit. Totiž ten horoskop ke své práci potřebuje astrolog a ne ten, kdo se přišel svěřit a hledat.

Kdo má rád dramatické výkřiky, říká, že současná esoterika končí. Nic nekončí, vše je v neustálém rytmickém pohybu.

Jupiter přejde do znamení Raka a každý z pozice svého momentálního uvědomění bude uspokojovat své emocionální potřeby a to, z čeho čerpá svou identitu bude přehodnocovat a kultivovat.

Jelikož obrazotvornost je potenciál tvořivosti, tak kdo nebude cítit pevnou půdu pod nohama, se bude potřebovat zaměřit na téma soustředění se na pocit identity. Zde není nutné fantazírovat a prostě si řekněte: podle plodů poznám strom, pohledněte na svůj dosavadní život a podle potřeby pro sebe začněte něco dělat a řeči nechte od cesty. Jestli jste jabloň a plodíte rajčata, máte problém.

Kdykoliv hovoříme, tak se nic nového nedovíme, protože v podstatě ozvučujeme to, co se nám honí hlavou – Jupiter nás učí naslouchat, kde se toužíme zdokonalovat. Někdo to má hned a jinému to trvá, podle toho, jak je kdo šikovný -  a tím se není třeba zneklidňovat, důležité je, že jsme na cestě : slovy mého dědy : „vím o tom a dělám na tom“

Jupiter zesiluje všechny vibrace, se kterými je ve styku a učí nás rozdávat s pocitem vděčnosti za vše, co jsme obdrželi, protože principem Jupitera „pomáháme“ duchovním silám projevovat se v pozemském prostředí.

Zařaďte také do celkového kontextu tranzit, do kterém domu vašeho Radixu Jupiter tuto výzvu 26.6.2013 projevuje.

Jsme schopni zbavovat se zastaralých postojů a měnit náhled na situace a kdo říká, že to nejde, tak se mýlí.

Ještě Rak k tomu dodává, že máme k dispozici intuitivný schopnost, kterou máme vyvinutou pro tělo a v okamžiku smrti ji opustíme, protože ji již nebudeme potřebovat – tak ji užívejme dokud jsme v těle. Součástí naší nesmrtelnosti je duchovní podstata – uvědomělá či neuvědomělá, kolem které se nadělá zbytečně mnoho řečí. My jsme duchovní bytosti toho času pobytem planeta Země a zde každý podle svého uvědomění žijeme.

 

Přeji krásný čas, kdy vytrženo z celkového kontextu bude Jupiter procházet znamením Raka a jak to všechno poskládáme do celku, podle toho budeme cítit větší či menší životní štěstí.

Mějme rádi svůj život

Zdeňka KM

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz