Ze dne: 15.3. 2002

Postavení planet ve znameních zvěrokruhu - 4

Venuše

Venuše


Beran
magnetická, vášnivá, demonstrativně vstřícná. Ráda se prezentuje a někdy přehání. Láska se rodí spontánně a je dílem okamžiku. Upřímnost a přímost může být přechodná. Přednost dává zevnějšku a cení si sama sebe.

Býk
smysl pro krásu, hmotné touhy, zdravá přirozená citovost, chová lačnost, potřeba něhy, je ráda v manželství - chce věrnost. Cení si majetek, talent a pěkné prostředí, fyzický dotek. Kontrolované emoce, stabilizovanější projevené hmotně. Samožer - samolibost.

Blíženci
šlechetná, přátelská, otevřená, má ráda prostor. Přelétavost v náklonnosti. Raději přesvědčuje než bojuje. Nemá ráda hádky. Vášnivě, krátká zamilovanost, vztahy pro užitek, sama má pravdu, těkavá potřeba zpětného odrazu. Více mluví nežli dělá - slibotechna.

Rak
idealistická, jemná, oddaná, pečujíci. Až příliš závislá nebo přitulná, potřeba něhy a porozumění. Pasivní ve smyslu - neumí říci ne. Uchování, idealizování vzpomínky. Citové vydírání - vylovi a pňpomene. Z hloubky vyloví nahromaděné emoce.

Lev
chce obdiv, pozomost, divadelni chováni, tvořivá milovnice života, ví že je nejkrásnější. Sobectví, snobismus, romantika. Trvale miluje jenom když zbožňuje. V dobrodružstvích hledá nejvyšši lásku, zapálení pro věc - ztotožnění.

Panna
zkulturnění citů, zdrženlivost, cudnost, chlad, čisté city, kritika milované bytosti. Neprovdaná. Tajné lásky. Opatrnost před slepou vášní, ošetřovatelka - láska všedního dne. Myšlení a analýza tlumí a ochlazuje city. V opuštění přenáší lásku na zviře.

Váhy
atraktivní, graciézní, dovede ocenit, zamilovává se pro zamilování než z lásky k partnerovi. Jakoby cítila, že integrovaný číověk má mít vztahy - dobrý společník, obchodník. Uvážlivá láska hledá rovnováhu. Kompromis pro soulad. Schopnost tvářit se šťastně i když není. Nesnáší samotu. City rozvíjí v rámci běžné morálky. Hledáni duchovní identity, společenská obratnost.

Štír
uzavřená, silná a vášnivá až do krajnosti, msta ze žárlivosti, svádí, klame, pocity osamělosti. Krutá po odmítnutí. Schopnost udržet navázaný vztah. Uchopit - využít - vysát - zahrabat. Sápe z lidí své představy o nich. Při neshodě útočí.

Střelec
společné sebevyjádření, živé city i láska, sdílná, rychlá, krátká vzplanutí. Přátelství, veselost, ráda dává rady i pňjímá, cestování, schopnost asimilace i expanze. Schopnost vyjádřit stanovisko druhého. Schopnost nenávidět - být a nebo se cítit zavázána. Miluje nadšení i když ho v sobě nemá. Zaprodanost cizím ideím.

Kozoroh
rodičovská role, společenské uznání. Tvrdá, silná, často skrývá city = překážky v lásce i manželství. Sebezapřením dosahuje svých cílů a tím trpí láska.

Vodnář
schopnost zbavit se pout, být svobodná, jde za hlasem rozumu nebo ideálu. Neohlíží se na partnera, lásku chápe duchovně - překážky konvenčniho rázu. Liberální hodnoty, možná homosexualita, lidumilnost, společné podnikání, samostatnost a akceschopnost druhého.

Ryby
oddaná v lásce, schopná oběti - musí vidět účel. City nejsou žhavé ani vášnivé, má více citu vůči slabým a nehodným. Tajemné okolnosti. Falešná v předstírání lásky a náklonnosti. Muži s poškozenou venuší - možné homosexuální sklony. Vnimání a vyjadřování vlastni odpovědnosti. Oddanost představě o člověku, když vše klape - jinak mučednice a ukřivděnost.

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz