Ze dne: 30.1. 2014

Novoluní 30.1.2014 ve 22:39 SEČ – 1.3.2014 v 09:00 SEČ

Jakou máme náhradu za lásku, aby vztah mohl jakkoli fungovat?

Opravdové, hluboké vztahy nejsou nezávazná hra, při které budujeme kariéru.

Novoluní proběhne na 11.° zodiakálního znamení Vodnáře. Mohli bychom začít tvořivě rozvíjet aktivity, na kterých nám skutečně záleží. V případě že jsme se od 1.1.2014 (novoluní) zabývali poctivě svými opravdovými potřebami a rozporem mezi tím, co se od nás očekává, neměl by to být problém. Ta „vodnářská“ záludnost tkví v tom, že někdo je takový „šikula“, že v nás dokáže roznítit a probudit k životu originalitu a my máme pocit, že nás inspiruje, přičemž onen šikula zcela bezostyšně využije, že se nevyznáme ve svých potřebách, ani svých schopnostech. To si pochopitelně dokud nás někdo nevysaje, nejsme naprosto ochotni připustit.

Luna ve Vodnáři nemá ráda emoce, ( a jak jste na tom vy, kteří máte Lunu v jiném znamení?) rychle se začne nudit a jde za tím, co jí připadá zajímavější. Potřebuje však patřit k nějaké skupině lidí, která se odlišuje od druhých shodně jako ona. Bolest druhých lidí u ní budí spíše nedůtklivost než soucit, maximálně nic neřešící lítost, což není k ničemu. Přidáme-li k tomu ještě Slunce ve Vodnáři, chladným zkoumáním druhých lidí, vlastní emocionální nedotknutelností se nikam nedostaneme. Zůstaneme se svým z okolí vybočujícím pohledem na svět osamělí, nikdo se nechce s našimi myšlenkami ani zabývat – buď nám dojde, že rozum a rozhled bez lidskosti ke štěstí nevede nebo nedojde a potom se člověk trápí nebo rozčiluje „bezcitností a sebestředností „ druhých. Vskutku bolestný a nepříjemný pohled do nesnesitelného zrcadla.

Dáme-li do souvislosti například ještě konjunkci Venuše/Pluto na 13.° a 14.° Kozoroha, tak všichni, kdo si neumí hrát s ohněm, ať dají ruce pryč, protože se popálí.

Velikášství vybudované na práci druhých může doznat značné trhliny.

 

Je třeba si uvědomit, že každý člověk v sobě nese všech dvanáct znamení a pohybuje se ve dvanácti astrologických domech. Některé složky naší povahy jsou více zdůrazněné.

Proto, třebaže někteří nemáme Slunce ani Lunu ve Vodnáři  a Venuši v Kozorohu, přesto nám ovoce, které sklízíme napoví o tom principu Vodnáře v nás víc, než nám může být milé.

 

Podívejte se, do kterých oblastí vašeho osobního horoskopu tranzitem novoluní vstupuje a vezměte si z toho, co budete umět, k plnému užitku a zpříjemnění života.

 

Přeji všem, kteří touží po štěstí, aby pro to něco dělali –

a v tom dělání hodně štěstí a úspěchů.

 

Zdeňka Kavalová-Maixnerová

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz