Ze dne: 30.4. 2014

Novoluní ve znamení Býka dne 29.4.2014

na 9.° znamení Býka.

 

Novoluní a jeho události naznačí téma, které budeme prožívat do dalšího novoluní. Bez ohledu na povahu a zaměření naší profese, přijdou situace, které povedou k uvědomění, jak jsme spokojeni nejenom se svou prací, ale s kvalitou života celkově.

V podstatě se jedná o téma pomáhání a v případě, že práci vnímáme jako povolání či poslání, potom se otevírá téma finančního ohodnocení. Je třeba si jasně uvědomovat, zda se necháváme využívat či zneužívat díky tomu, že žijeme práci jako idealizovanou službu. Práce by nás neměla unavovat ani vyčerpávat.

V souvislosti s předchozí poznámkou o velké kvadratuře  ze dne 22.4.2014, vnímám příležitost uvědomit si, do jaké míry jsme využíváni druhými lidmi nebo sami druhé využíváme a dát vše do pořádku.

Novoluní nastalo na 9.° znamení Býka v konjunkci s Merkurem na 13. ° znamení Býka - v trinu na Pluta.

Pluto odkryje a vynese na povrch co je ukryto v naší psychice a vzhledem k tomu, že se u Pluta jedná o princip potenciální transcendence, tak události a naše reakce na ně, nabízí příležitost přesáhnout dosavadní smyslové a rozumové schopnosti. Podle toho, jak situace prožijeme, uvidíme, zda máme pod kontrolou své návyky a zlozvyky. Je pouze na nás, zda a jak se dokážeme zbavovat starého, přežitého a začít sloužit touhám duše. Máme příležitost pochopit v čem chybujeme a jelikož Merkur symbolizuje duševní a intelektuální činnost a Pluto kromě jiného kontrolu posedlostí, je zde příležitost současné situaci se podívat do tváře a starého se zbavit – způsob volíme podle aktuálního dosaženého stupně uvědomění.

Nelze proto všeobecně usuzovat, jak který člověk tuto příležitost prožívá a zvládá. Slunce tranzitovalo přes Neptuna v rámci používaného orbisu ve dnech 17. – 28. února 2014 a tak je třeba si uvědomit, zda jsme měli dostatek životní síly obětovat své zmatky a idealizace a obnovit sílu.

Kdo zná své hodnoty a cíle, tvoří, aniž by měl potřebu cokoli komukoli dokazovat a vnitřní klid a vyrovnanost jsou přirozeným důsledkem. V případě, že v tomto období probíhalo vědomé vnímání vyšší spirituality a celková obnova, potom by současné novoluní mohlo nabídnout slibné prožití výše zmíněné transcendence.

Máme výbornou příležitost uvědomit si, co od sebe a od života očekáváme a něco pro to udělat.

 

Přátelé, přeji nám novoluní a jeho následky prožité k naší spokojenosti a krásné májové dny.

 

Zdeňka

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz