Ze dne: 18.9. 2014

Podzimní rovnodennost 23.září 2014 04:29 SELČ - novoluní 24.září 2014 8:12 SELČ

Současný retrográdní pohyb Pluta končí 22.září 2014

Neptun prochází retrográdní fází  do 16.listopadu 2014Uran do 22.prosince 2014

 

Rovnodennost a novoluní následného dne nabízejí příležitost vnímat potřeby své i druhých a nevytvářet dusnou atmosféru, když se bojíme změn. Vlídnost v jednání plyne z vědomí, že způsob, jakým žijeme, nám dává smysl a v důsledku posilující vnitřní klid. Pozor na rozdrobení síly v setrvačných aktivitách, které si mnohdy ani neuvědomujeme a projíždíme svými dny jako roboti.

Pluto končí retrográdní fázi 22.9. - nutnost zbavit se přežitého projevuje stále častěji a silněji svou sílu. Budeme nuceni pohlédnout do tváře skutečnosti, ať se nám to líbí nebo ne, protože Plutu je fuk co se nám chce nebo nechce – prostě přišel čas na změnu, kterou bychom raději z přirozené obavy ze změny, raději nedělali. Každý dělá na co stačí a velmi často ani to ne.

Uran nám dává ještě čas, abychom když vnímáme jeho impulzy, přišli sami na to, že jeho impulzy ke změně přicházejí z vyšší moudrosti přirozené aktivní síly. Tvořivá příprava na změny vedoucí k větší nezávislosti nám ke konci kalendářního roku přijde vhod.

Změna, která přichází nás příliš nepřekvapuje, vše k této situaci spělo již od poloviny července letošního roku. Potřebujeme být odolnější vůči svým slabostem a proto doporučuji zvýšit duševní pružnost. Dlouhá duševní zátěž nebo nárazové záchvaty aktivity vedou ke zklamání a následné zlobě a nenávisti, takovým rozpoložením strádá především srdce. Svým duševním rozpoložením máme od poloviny července do poloviny září vliv také zejména na stav sleziny, pankreasu a žaludku.

Tím, že jsme se během léta donutili na několik procházek nebo výletů, tím ochablé svaly a cévy, které většinou dlouhodobě ohrožujeme našim způsobem života, nezachráníme. Něco jiného by bylo, kdyby nám péče o sebe vydržela alespoň do příštího léta a potom se aktivita, tvořivost  a úzkost s apatií nebudou střídat v pouhých smutných záchvatech touhy po zlepšení života a sklony k rezignaci budou stále slabší a nakonec přejdeme na nový životní styl.

S podzimní rovnodenností přichází příležitost začít něco rozumného dělat s případnou dlouhotrvající nebo častou zácpou, kterou trpí především plíce. Potrava, kterou jsme strávili, by měla ideálně odejít z těla do 24 hodin. Podívejte se na stav kůže, ekzémy a eventuelní pigmentové skvrny, které nemají co dělat s věkem – věřit tomu je slabost ducha, ale s nezdravou životosprávou. Rýma přicházející s podzimem také není povinná – to je opět výmluva, abychom si nemuseli připustit, že o sebe dostatečně nepečujeme, protože se v sobě nevyznáme.

Obklopte se v míře, která vám dělá dobře, třeba bílou barvou, působí v současné době povzbudivě.

Nezapomínejte na to, že s rozvojem vědomí má horoskop stále více pouze obecnou platnost a neukolébejte se tím, že na vás obecné horoskopy sedí jako ulité – jsou určeny pro neindividualizované lidi, kteří se v kolektivně prožívaných obecných předpovědích cítí bezpečně. To není ani dobře ani špatně, je dobré to vědět a být se sebou v míru.

Přeji krásně prožitou druhou polovinu ročního cyklu, během kterého se čas slunečního svitu krátí a noc prodlužuje - a ať je nám tento čas všem k užitku.

Mějme radost ze života a něco pro to dělejme,

Zdena K.M.

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz