Ze dne: 21.12. 2015

Úplněk 25.12.2015

Jde o vyvrcholení  novoluní z 11.12.2015

Téma: Pravdu, která osvobozuje, chce málokdo slyšet.

 

Potřeba slabochů získat maximum obdivu a přitom lpění na starých předsevzetích, je v podstatě již sociologické klišé.  

Úplněk naznačuje konec honby na viníky. Příležitost neprodlužovat agonii příběhu, který končí je zjevná. Na nepříjemnostech, které postihly druhého člověka, jsme se mohli chtít přiživovat a trapně se zavděčovat odsuzováním jednání druhých lidí. Kdo nedovede zastavit rozjetou zlobu, bude brzy mimo dění.

Spor je téměř vyřešen a kdo se aktivně neúčastnil na nápravě, se bude cítit jaksi opomíjen.

Je také znát, že se blíží začátek nového příběhu a tak si dobře všímejte, jací lidé jsou v poslední době ( zhruba od říjnového novoluní ) kolem vás a jak se v jejich přítomnosti cítíte.

Silní a slabí se dostávají do opozice a ve hře jsou ti, u kterých jsou činy víc než slova.  Neplýtvejme časem a dobře vyhodnoťme, kdo se nečestně obohacuje na pracovitých a tvůrčích lidech a zkusme vnímat situaci a okolí ve všech rovinách významu těchto slov.

Chlubilové cizím peřím, začínají očekávaně pelichat.

Vzdělávání je nyní velmi důležité, lidé s širokým rozhledem budou do nového astronomického roku – 20. březen 2016 – ušetřeni hloupých rozhodnutí.

 

Ke konkrétní aspektům :

Merkur kvadratura Marz – nevytahovat se a neposmívat se,vystříhat se škodolibosti, ukvapenosti a náladovosti. Svých slov člověk často lituje, až když je nelze vzít zpátky. Mnohé se zdá těžké, než to ovládneme.

Saturn kvadratura Neptun : napětí mezi idejemi a střízlivou skutečností. Pomáhá posílit vůli a nezdržovat se zdánlivými a přechodnými uspokojeními. Nenachytejte se na dost pitomé přísloví, že prý lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše – zde jde o holuba na střeše.

Čím více je v nás nejistoty, tím jsou zklamání zřejmější a častější.

Merkur v trinu na Jupitera : vždy se můžeme pokusit najít v sobě tolik síly, abychom se nemuseli uchýlit k nečestnému a špatnému jednání. Komu současná situace připadá nad jeho síly, může se alespoň pokusit překonat sebe sama  v tom nejlepším slova smyslu.

Nakonec, každý děláme na co stačíme a velmi často – ani TO NE.

 

Přeji nám všem do následujícího roku 2016 schopnost maximální aktivizace Merkur trinus Uran.

Slovy Goetheho : „ Kdo chce nalézti sebe v nekonečnu, musí rozlišovati a potom spojovati. Výlučné zaměstnání moudrého člověka jest zkoumání protikladů, aby je uvedl v soulad.“

 

Krásný další rok a pokud možno – vlastními silami. Příležitostí a síly k tomu bude dostatek.

 

Zdeňka KM.

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz