Ze dne: 31.12. 2015

Novoluní 10.1.2016

Motto: Naučit se plavat dříve, než se začneme topit.

Novoluní 10.1.2016 ve znamení Kozoroha – 8.2.2016 ve znamení Vodnáře. 

Novoluní proběhne v konjunkci s Plutem v oblasti komunikace a naslouchání. Předstírat široký rozhled unavujícím tlacháním, budeme stále častěji vnímat jako manipulující, obtěžující, zbytečné a hloupé. Novoluní nám přináší příležitost uvědomit si vzájemné souvislosti událostí od předchozího novoluní až do dnešních dnů. Pokud to zvládneme, bude vhodné nepít alkohol, či se jinak posilovat na „kuráž“, když budeme prožívat obavu z překročení doposud zaběhaných zvyklostí. Výzvou je nepodlehnout vlivu rodiny a nejbližšího okolí a převzít zodpovědnost za svá rozhodnutí, i když se někomu v okolí nebudou zamlouvat. Vnitřní hlas novoluní říká, že jsme se mohli zaseknout v roli „ hodného a poslušného“. Jestli to bylo z vypočítavosti  nebo pohodlnosti a mohlo to jakž takž doposud i fungovat, je čas se posunout dále a stýkat se s lidmi a navazovat nové kontakty podle vlastního cítění, ať se to komu líbí nebo nelíbí.  Venuše v konjunkci se Saturnem podpoří možnost porozumět, co nás k novým vztahům nebo projektům vede. Je zde příležitost pochopit, vyzkoušet a projevit své motivace. Venuše konjunkce Saturn – trinus Uran v ohnivých znameních může podpořit nehloubat nad tématem tak dlouho, až se původní myšlenka zcela vytratí. V oblasti navazování milostných vztahů nebo nových tvůrčích projektů je příležitost převzít odpovědnost za své rozhodnutí, myslet samostatně a nebýt závislí na těch, kteří se námi pokusí manipulovat.

Někdo se naučí plavat, až když se topí, důležité bude, že se naučí plavat.

Současné novoluní vyvrcholí úplňkem 24.1. 2016 Vodnář/Lev. Jakými konkrétními událostmi  bude provázen, záleží na stupni uvědomění každého z nás – přeji do té doby hodně  nápaditosti a duchovní tvořivosti a -  velkorysosti a radosti ze života

Nový astronomický rok nastane se vstupem Slunce do znamení Berana 20.3.2016 a osobní Nový rok nastává u jednotlivce v den výročí narození.

Pro ty z vás, kteří „oslavujete“ 1. leden jako Nový rok, přeji, aby bylo co oslavovat. Ostatním všechno dobré a do narozenin prožívanou radost a potěšení ze Života.

 

Krásný den přeji,  Zdeňka KM

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz