Ze dne: 4.6. 2016

Novoluní 5.6.2016 5:03 UT +2:00

Téma: Kdo nerozumí sám sobě, tomu už porozumí snad jen psychiatr.

Novoluní připomíná, že nic není uzavřeno a další cyklus (Slunce/Luna) je připraven. Podle toho, jak kdo rozumí tomu, jak žije, podle toho odstartuje sám sobě další cyklus.

Novoluní na Ascendentu v konjunkci s Venuší a bodem štěstí – opozice Saturn – Jupiter v konjunkci se severním uzlem v opozici na trojkonjunkci Chiron-jižní uzel-Neptun. Konjunkce Jupiter-severní uzel  spojená s trigonem Jupiter-Merkur-Pluto. Grafické znázornění situace mají studenti k dispozici. Dílem skutečného zájmu a samostudia si každý sám mohl obstarat. Pro naprosté začátečníky, kteří ještě neovládají v internetu nabízené ani programy zdarma, je na stránkách www.kavalle.cz  k dispozici služba zdarma.

 

Pro studenty astrologie před prázdninami výborný studijní materiál. Velká kvadratura v kombinaci s trigonem. Nepleteme si pojem trinus a trigon, máme-li za sebou alespoň 1.pololetí 1.ročníku. Zde se jedná o trigon ( 3x trinus utváří trojúelník, což si někdy pleteme).

Nezapomínat, že vlivy z dětství začínáme analyzovat nejprve od postavení : Slunce, Luna, AS, Merkur, I.dům, IV.dům. Partnerství IV.d. V.d., VIII.d., Venuše,m Marz AS….atd...atd..

 

 

Můj osobní pohled na novoluní : Hledat společný zájem a prostor, kde je možno komunikovat. Neprobíhá-li ještě stále intuitivní porozumění, je možno je začít hledat a rozvíjet. Prázdná slova opět mohou některým přinášet situaci : lépe dvakrát slíbit, než jednou dát. Ztrácet svou osobnost pouze pro uznání a obájení svých aktivit, by mohlo mít později neblahé zdravotní důsledky. Kdo se nechá znejistit manipulujícími argumenty kohokoli z okolí, potřebuje zpracovat dramatické vzpomínky z minulosti, které uložil velmi hluboko a považoval je za vyřešené. Nic není uzavřeno a přijde poznání, že téma bylo pouze hluboce uložené. Prostor, kde se spojuje velká kvadratura s trigonem pouze upozorní, že je zde příležitost udělat dobře to, co nám skutečně stojí za to udělat.  Někomu stačí naznačit a do jiného je třeba s různou razancí strčit.

Cítíš strach, stejně to udělej jedná-li se o již započaté dílo, které vykazovalo doposud uspokojivý průběh. Přílišnou psychickou otevřeností opět uškodíme sami sobě. Alespoň přichází čas nedovolovat nadále kdekomu, aby vpadl do našeho soukromí bez našeho předchozího souhlasu.

 

Současná konkrétní situace každého z nás vypovídá o tom, jak záleží pouze na nás, zda a jak se dokážeme zbavovat nepříjemných, destabilizujících vlivů.

 

Těm z vás, na koho můj upozorňující pohled jak se říká nesedí, lze pouze upřímně pogratulovat, odvádíte zřejmě na své cestě k uvědomění si sebe sama dobrou práci.

 

Přeji studentům krásné prázdniny a od září se těším na náš společné strávený čas.

Společně nám všem přeji hodně štěstí a nevysychající invence k užívání příležitostí k radosti ze života - proudí neustále.

Stačí koukat, abys viděl.

 

 

Obklopujeme se obrazem sebe sama – konkrétní situace, ve které se budeme nacházet v období následujícího úplňku ukáže, nakolik umíme být k sobě upřímní a budeme si moci uvědomit, že co je nám nejbližší, to si přitahujeme.

Povzbuzující zpráva je, že co neumíme, se můžeme naučit. Zní to možná někomu jako klišé, ale je to opravdu tak "jednoduché".

 

Přeji všem krásný měsíc červen,

 

Zdeňka KM.

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz