Ze dne: 3.7. 2016

Novoluní 4.7.2016 13:04:00 UT+2:00

Motto: Čas prověřit a opravit.<

Dříve než budeme připraveni duševně přijmout další vývoj, je třeba si uvědomit současnost.

Mentální centra energie je třeba zvědomit a udržovat v optimálním stavu, který nám nejvíce  prospívá k dalšímu vývoji.

Ve dnech novoluní – 2-3 dny před a ještě 2-3 dny po novoluní, je příznivý čas ke školení citlivosti k silám Měsíce.

Černou bezměsíční noc je v současné době na našem území nemožné najít v přírodních podmínkách na povrchu planety. Horizont kolem nás je zjasněn nočním nebeským světlem, které vzniká jako airglow a zodiakální světlo.

 

Nov probíhá ve znamení Raka  spolu s Merkurem v postavení před novem a Venuší Večernicí, v opozici na Pluta.

Výzvou je uvědomit si, že problémy nelze odžít. Aby byly k něčemu užitečné, je třeba změnit své postoje a rozhodnout se, co změníme a co ještě necháme být. Kdo jiný to má vědět lépe než mi sami. Třeba pomůže si uvědomit, že jako člověk nemocný nebo žijící v různých problémech, nemůžeme být dlouhodobě komukoliv užiteční, protože převážnou dávku energie, kterou máme k dispozici, spotřebujeme na to, abychom vůbec jakkoli „fungovali“.

Každý máme na výběr, tím se lišíme od nižších živočichů. Volíme podle toho, jak se vyznáme v tom, jak fungují zákony přírody.

Se čtyřmi planetami v novu je trinem propojen Neptun. Trinus sám o sobě nezaručí, že nebudeme podléhat předsudkům, že nebudeme manipulovat a cítit se zklamaně – potenciál je naznačen a záleží na každém, jak se k situacím postaví. Někdo to má hned, jinému to trvá, záleží na tom, jak je kdo šikovný.  Neptun je postaven vůči Jupiteru a sev. lun. uzlu v aspektu opozice. Jaký je náš aktuální stav, v takové vibraci budeme rezonovat. Kdo se ještě neovládá, ten může i nadále jaksi ze zvyku stavět vzdušné zámky, slíbit víc než může dodržet, to však je planetám fuk, každý děláme co umíme a přírodní zákony s námi tyto podivné lidské hry nehrají. Marz připomíná, že je dobré nekonat bez uvážení a především s úctou k životu ( prochází stále ještě znamením Štíra). Marz je v trinu k Chironu, tak připomíná, že nelze nikoho donutit, aby si způsobem svého života přestal škodit. Sebe destrukční činy každému trvají tak dlouho, dokud se mu nerozsvítí a začne svou energii převádět na kvalitu uzdravující.

Nov opozice na Pluta – Slunce v Raku předepisuje druhým lidem, jak se mají chovat a přitom si neuvědomuje, že ve skutečnosti stojí o přítulnost, které ovšem takovým způsobem nedocílí. Luna v Raku komanduje z pocitu nejistoty a Venuše v Raku někdy je schopna milovat jenom když ji někdo potřebuje, roli může hrát i mentální napětí od Merkura. Saturn v kvadratuře k Neptunu některé lidi možná přiměje hledat a třeba i najít pravou příčinu, proč se stále ještě řídí tradicemi přežitými a nefunkčními.

 

Kdo tyto programy takto sebe destruktivně neprožívá, si může gratulovat. Zřejmě vám již došlo, že když už neuneseme další utrpení, je nejvyšší čas duševní bolest ukončit a vydávat svou energii užitečně pro prožívání radosti ze života. Jupiter je v době novu ve XII. domu v Panně a tak mu není vlastní vytrubovat své problémy do světa a jeden se prostě přičiní o kvalitnější žití. Odloží model oběti, chudinky ubližované.

Pokud vládneme svým duševním stavům, máme přiměřeně k rozvinuté míře této schopnosti  život ve vlastních rukách – více či méně.

 

Přeji všem krásné novoluní, Zdeňka KM.

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz