Ze dne: 30.10. 2016

Novoluní ve Štíru 30.10.2016

Motto: Úmysly nejsou skutky – čím zaplňuješ vnitřní prázdnotu Ty?

Novoluní z 30.10.2016 na 8.° v konjunkci s Merkurem v astrologickém znamení Štíra, se začíná projevovat a důsledky budou zjevnější od 2.11.2016. Štír pohrdá donašeči a podlézavci, třebaže je dovede někdy využít až zneužít – slabochy.

Novoluní zviditelnilo potřebu podívat se co nejhlouběji do konkrétního problému, který potřebujeme řešit. Hluboké uspokojení může zažít, kdo má dost sil a vůle postavit se vlastním předsudkům a obavám. V podstatě dokázat jít proti své pohodlnosti a předvystrašenosti ze změn, které jakoby chce - ( kam přijde, o nich hovoří, jakoby čekal, že mu je někdo rozmluví nebo ho za to hodlání něco udělat, bude obdivovat), ale nemá odvahu pohnout se k činu – zas tak moc zle mu prý vlastně není, jak sám sobě nalhává.

Kdo hledá viníky svých strachů a slabostí, podvádí na prvním místě sebe. Za naše zbabělosti, nevěry a zrady prý mohou druzí, kteří nás do těch situací dostali. Omyl - byla to naše reakce a rozhodnutí. To, co nyní potlačujeme za nás nikdo nevyřeší a vyplave na povrch. Neptun prochází 10.° Ryb a ukazuje, že po jakých cestách chodíme, takové pocestné potkáváme. Proč se zlobit na pocestné, že se nám někdy příliš nezamlouvají? Dělá stále pořádek ve svých vodách, které shledal při svém vstupu do znamení Ryb ve velice zbědovaném stavu, tak se mu nedivme – ten umí dokončovat své dílo – ten jo.

Je opět čas si potvrdit, že co vzniká, si opravdu přejeme – nejsme oběti ani loutky druhých.

Do příštího novoluní budeme mít dostatek příležitostí, uvědomit si velmi názorně pomíjivost každého okamžiku.

Štír se s tím nepáře, on prostě hodně vydrží – žije totiž nohama na zemi, vědom si pomíjivosti VŠEHO - má za kámoše Býka.

 

Přeji nám všem radost – klid a silné zážitky.

 

S úctou Zdeňka KM

--------------------------------------------

 

SLUNCE

Jak sluncechtivé tváře slunečnic

jsou oblíbenci velkých mocipánů:

stačí jen mráček, a už nejsou nic,

hlava jim klesne, pohasnou v tu ránu.

 

William Shakespeare

Sonet 25, 5-8

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz