Ze dne: 9.10. 2018

Novoluní 9.říjen 2018

úterý  v 5 hodin a 49 minut  UT+1

Novoluní v astrologickém znamení Vah – na začátku vývoje mě druzí musejí mít rádi, nevím kdo jsem a tak potřebuji být oblíben podle mých idealizovaných představ o partnerství – v dalším vývoji dochází k ustavení řádu, rytmu a praktičnosti. Nenechat se zmást vládnoucí Venuší, protože máme mnohdy „rádi a milujeme“ hlouposti, kterými si škodíme na všech úrovních.

 

Spojení Slunce a Luny, lze-li to vyjádřit takto zjednodušeně, dává příležitost navázat kontakty odhodlaně, odvážně a spontánně nebo nevyrovnaně a cítit jakéhokoli partnera, který nám nemaže med kolem úst, jako překážku ve vývoji. Mezi těmito dvěma extrémy se pohybujeme podle stavu svého vědomí.

Velké požadavky na partnera mohou přinést roztržky a neočekávané reakce. Záleží, zda u dotyčných byla či doposud nebyla probuzena individuální povaha, také, jak je kdo šikovný v tomto smyslu. Někdo to má hned, jinému to trvá. Kdo trpí na idealizování si vztahů, to je kolikrát v důsledcích nepříjemnější než trpět na zaražené větry.

Vzhledem k Chironu v dosahu descendentu, se ukáže, kdo je, či není připraven vztahy uzdravit. Léčit se můžeme libovolně dlouho, uzdravit se musíme sami a jde to světe div se během pouhého okamžiku uvědoměním si.

Napětí, konkurenční myšlení a sportovní aktivity budou vyžadovat intuici nebo lekci k pochopení, o co nám tady vlastně skutečně jde v touze po vítězství.

Komandovat z pocitu nejistoty ( Luna  kvadr. Pluto) by mohlo mít za následek používat názory druhých nepodložené vlastními vědomostmi.

 

Přátelé, je to příznivá konstelace a tak gratulace těm, u nichž se již projevuje individuální povaha, ti si užívají vytrvalé rozvíjení nějakého projektu bez rušivého partnerského vztahu a zklamávání druhými lidmi(Slunce trinus Mars), ničím nerušené vychutnávání kulturních akcí a jemné duchovní zážitky(Venuše trinus Neptun), prakticky využívají intuici k tvorbě (Saturn trinus Uran) - a život jim dává smysl – a ti,  kteří trpí v lepším případě dočasnou ztrátou soudnosti, mají příležitost se svým životem něco udělat, ale není to povinné. Můžeme v rigidním způsobu života setrvávat tak dlouho, jak je nám libo a hýčkat si celý zástup lidí, kteří jsou v našich očích viníky našich strastí a nenaplněných tužeb.

 

Přeji nám všem krásně prožité třetí roční období

 

Zdeňka kavalová

 

-------------------------------------------------------------------

 

"Když lijeme vodu do prázdné nádoby, tak vydává klokotavý zvuk.

Když se nádoba plní, zvuk ustává.

Podobně člověk, který Boha dosud nenalezl, je plný ješitného žvanění o božské bytosti a jejich vlastnostech.

Kdo Boha jednou uzřel, raduje se tiše z božské slasti"

 

SRI RAMAKRISHNA

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz