Ze dne: 31.12. 2018

První novoluní roku 2019 – 6.I.2019 – 02:31 SEČ /Praha/

Téma novoluní: vymazat z hlavy bludné myšlenky.

Ascendent v astrologickém znamení Štíra, (tropický horoskop)

- pro perly je třeba se potápět do hloubky, sláma pluje na hladině.

Přátelské vztahy nejsou plýtváním časem, nyní se minulé, či současné upřednostňování hmotného zisku na úkol přátelského jednání projevuje v důsledcích a žádá si vyrovnání.

 

Jako u všeho, i u vymazání bludných myšlenek z hlavy, je třeba se osobně přičinit. K dispozici máme různá dlouhodobě a poctivě praktikovaná cvičení, např. jógová apod.

Všechny planety se nacházejí pod obzorem. Lunární uzly 3./9. dům.

Neprobíhá opoziční spojení planet – což ovšem neznamená, že si opoziční nezvládnuté výzvy v sobě ještě stále neneseme (nepoctivost, nemírnost, vášně a další netransformované stránky povahy). Nic se nestane samo, to by odporovalo přírodním zákonům panujícím na této planetě, o vše se přičiňujeme, ať již vědomě, či nevědomě.

Merkur /kvadratura/ Mars hovoří o hádkách a neshodách, které trpíme ze zištných důvodů a učí nás v důsledcích, až se poučíme a odhalíme podstatu našeho jednání, vkládat energii do smysluplných služeb a poté naše síla dojde znatelného rozkvětu.

Jupiter /kvadratura/ Neptun, díky pocitům křivdy a neshodám můžeme zanechat aktivit, které nás již prokazatelně zavedly do slepých uliček. Zvládáním této výzvy se o krůček uvolní síla hledat a uskutečnit život bez porovnávání se a soupeření.  Každý máme vlastní osobní příběh a jestli ještě neumíme rozpoznávat, tak každý se to dříve či později naučí, ať už se mu to líbí nebo ne. Pochopitelně, že se tento aspekt dá žít také např. v podobě za každou cenu nových zbrklých dobrodružství, protože někteří lidé se prostě musejí nějak zabavit, rozptýlit se a vytvářet si stále další a další „nepříjemnosti“, aby dříve než „umřou“, se alespoň něco tzv. „dělo“.

Někdo se chopí života a aktivně žije trinus mezi Venuší a Marsem – cesta vede přes Slunce, je to téma smrti a znovuzrození, umění odpuštění, to je pochopení sebe i druhého a odchod ven z minulosti / není to tolerance ke špatnostem/ . Kdo má dojem, že neumí nebo třeba ještě nechce, i tak se může naučit – žádný učený z nebe nespadl a všechno jde, když se chce.

Merkur trinus Uran – je cestou činu a vynalézavé intuitivní komunikace s podvědomím, slova uvádět v činy a neustále si uvědomovat, že ne co řeknu, ale jak disciplinovaná je má mysl, která slovům předchází – světe div se, i to se dá naučit a žádný „trinus“ to za nás neudělá.

 

Příležitostí a výzev je dostatek a do dalšího novoluní je to kupa práce nebo u některých převádění na další úroveň to osvědčené a prověřené, čemu jsme již jaksi přišli více či méně na kloub.

 

Takže nám všem přeji důkladně přestat dělat pitomosti a umožnit si svobodné sebeurčení, alespoň začít, než přijde nový astrologický rok 20.III.2019 ve 23 hod. SEČ

 

Hodně radosti ze života,

 

Zdeňka Kavalová

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz