Ze dne: 16.6. 2019

Blíženci - (21.V. – 21.VI.2019)

Z jakého tvůrčího naplnění, Ty osobně čerpáš svou sílu?

Pomalu dobíhá Slunce dle takzvané západní astrologie znamením – Blíženci. 

(21.V. – 21.VI.2019)

Vzhledem ke zvýšené pracovní aktivitě, jsem se letos věnovala převážně přípravám přednášek pro studenty, konzultacím a malbě a tak až dnes dopoledne mě napadlo, což se podívat astrologickým pohledem ne do potenciální budoucnosti, ale na to, co aktuálně prožíváme a do jaké míry to zvládáme vědomě.

Třetí, blíženecká fáze roku nemusí protéct mezi prsty, když si plněji uvědomujeme každodenní aktivity a sebereme odvahu nastolit rovnováhu mezi rozumem a citem.

Mnohé se v současné době již nedá dělat bez následků jen pro efekt nebo si jen tak nezávazně poklábosit. Myšlenky, slova, činy -  buď  jsou nebo nejsou v souladu. Procházíme obdobím zkvalitňování a posouvání  k dalšímu vývoji. V době Býka jsme prošli fází zakořeňování záměru, nyní udržujeme komunikaci a zvažujeme, jak budeme informace dál aktivně užívat.

Cítíme očištění a lehkost? To je výborné. V závěrečné blíženecké fázi si uvědomujeme, že zaseté brzy budeme sklízet a lépe, když něco uhyne nyní, než v době sklizně naříkat nad prachbídnou úrodou. Cit říká co dělat a zdravý rozum, když jsme pochopili, poradí, jak konat.

Vážit si všeho pěkného, co jsme dokázali od zimního slunovratu vzkřísit k životu, sdílet poznatky, setkávat se s podobně založenými lidmi. Květy nasazují na plody, ty začínají narůstat a pomalu postupně dozrávat. Po sklizni budeme prožívat období, kdy „jablka padají vzhůru“.

Přehnaná chtivost po novotách, pocit když jsem zde, jinde mi něco uniká – neslo poučení ne vždy příjemné. Trpělivá mírnost nyní přijde vhod, mnohé se stále ještě rozvětvuje. Máme osobní odpovědnost za to, jak se k sobě chováme, nikdo nás nenutí si ubližovat, třeba někoho inspirujeme nebo také ne, to není prvořadě důležité.

Konjunkce Saturn/Pluto se počátkem roku 2020 projeví zřetelněji. Současnou chaotickou, rádoby svobodnou pohyblivostí, bychom si mohli do budoucna způsobit bolestivěji prožívané změny, než je bezpodmínečně nutné. Psychicky ještě ne zcela dospělí lidé nakonec budou přivedeni k převzetí osobní odpovědnost za život - nebo žít pod něčím diktátem.

Z jakého tvůrčího naplnění Ty osobně čerpáš svou sílu?

Mnozí se již nyní odlehčeni od mnohých strachů ubírají životem aktivně a nelze je již negativně programovat náladami a informacemi plynoucími z okolí a jsou svému okolí konkrétně užiteční a to může dodávat odvahu i těm ještě nerozhýbaným.

21.6.2019 přejde Slunce do znamení Raka - o co jsme se doposud přičinili, to budeme žít a mnohé se dá kdykoliv napravit, když se chce a umí.

Přeji všem radostné užívání si života ve službě druhým a v láskyplné blízkosti s našimi milými.

S láskou Zdena KM.

 

Autor: Zdeňka Kavalová

Fáze měsíce

 

Archív komentářů

2010 © Kavalle.cz | created by websession.cz